DSC 0232

Vienuoliktus metus iš eilės Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotame konkurse „Sveiki dantys“ dalyvavo net 17 komandų iš viso rajono. Trečių klasių mokiniai, jų mokytojai ir sveikatos specialistai varžėsi dėl nugalėtojų vardo rodydami savo žinias burnos higienos srityje. Gargždų kultūros centre, spalio 16 d. vykusiu renginiu siekta atkreipti mokinių dėmesį į dantų valymo svarbą ir reguliarumą.

Komandas sudarė septyni nariai – penki 3 klasių mokiniai, pedagogas ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistas. Konkurse jiems buvo pateiktos septynios užduotys, prie kurių rengimo prisidėjo Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto Burnos priežiūros ir mitybos katedra. Pirmoji užduotis buvo komandų prisistatymas, šiais užduočiai mokiniai turėjo ruoštis namuose. Kitos keturios skirtos patikrinti mokinių turimas žinias. Taip pat dalyviams buvo pateikta praktinė užduotis, kurios metu reikėjo pademonstruoti savo dantų valymo įgūdžius. Paskutinė užduotis buvo skirta pedagogams ir sveikatos specialistams, jie turėjo atskleisti tris būdus, kaip burnos higiena skatinama jų ugdymo įstaigoje.

Visi dalyviai dovanų gavo Lietuvos Respublikos Odontologų rūmų įsteigtus prizus - dantų šepetukus ir pastos, o nugalėtojai dar ir kuprines. Palaikymo komandoms taip pat nebuvo užmirštos. Labiausiai aktyvūs sirgaliai gavo futbolo kamuolius, o jais pripažintos Gargždų „Minijos“ progimnazijos ir Dituvos pagrindinės mokyklos sirgalių komandos.

Konkurse varžėsi Agluonėnų, Vėžaičių, Gargždų „Kranto“, Endriejavo, Lapių, Plikių Ievos Labutytės, Dituvos, Kretingalės, Ketvergių, Dovilų, Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinių mokyklų, Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Priekulės Ievos Simonaitytės, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos komandos,Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pėžaičių skyriaus komanda, Pašlūžmio ir Slengių mokyklų-daugiafunkcių centrų komandos.

Jas vertino Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė, Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto Burnos priežiūros ir mitybos katedros lektorės Lijana Dvarionaitė ir Šarūnė Barsevičienė.

Sveikiname Klaipėdos rajono Ketvergių pagrindinės mokyklos 3 klasės komandą laimėjus pirmąją vietą konkurse.

DSC 0123DSC 0160

Informaciją parengė:

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Jurgita Drąsutytė

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Renginių kalendorius

Birželis 2019
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Marion
Nescia
Nenusisuk
Neuzstrik
Ambasadorius
Nepirk
Sokti
Grįžti į viršų