Įstaigos istorija

 

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras yra Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos savivaldybės biudžetinė visuomenės sveikatos priežiūros įstaiga, įgyvendinanti valstybines ir savarankiškąsias visuomenės sveikats priežiūros funkcijas ir išlaikoma iš valstybės ir savivaldybės biudžetų asignavimų. Biuras veiklą vykdo nuo 2006 12 12. Pagrindinė Biuro veikla – visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimas Klaipėdos rajono savivaldybės, Skuodo rajono savivaldybės ir Rietavo savivaldybių gyventojams. Biuro finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais.

Biuro pagrindinis veiklos tikslas – rūpintis savivaldybės gyventojų sveikata, vykdyti savivaldybės teritorijoje Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais reglamentuojamas visuomenės sveikatos priežiūros funkcijas, siekiant sumažinti gyventojų mirtingumą ir sergamumą, gerinti jų gyvenimo kokybę.

 

Pasiekimai

Įstaiga 2019 m. pateikė paraišką ir yra akredituota Europos savanorių tarnybos, suteikta teisė priimti tarptautinius savanorius.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Klaipėdos valstybine kolegija vertinant Klaipėdos rajono vaikų burnos higienos būklę ir mokant tėvus vaikų tinkamos burnos higienos. Veiklos pradedamos 2020 metais.

Kiekvienais metais įstaigoje užtikrintamas įstaigos licencijos privalomiesiems sveikatos mokymams reikalavimų įgyvendinimas – darbuotojai dalyvavo privalomuose kvalifikacijos kėlimo kursuose.

 

Padėkos, apdovanojimai:

Klaipėdos rajono savivaldybei 2019 metais įteikta Auksinė krivūlė“ už visuomenės sveikatą.

Už aktyvų darbą su jaunimu Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ ir Klaipėdos rajono jaunimo reikalų taryba Biurui įteikė 2018 m. geriausio jaunimo socialinio partnerio apdovanojimas.

Apdovanojimą už reikšmingus darbus įprasminant jaunimo sveikatinimo ir užimtumo iniciatyvas bei dalyvavimą nacionaliniame 2013-ųjų – Sveikatingumo metų – renginyje „Kai mūsų širdys plaka išvien“ 2013 metais Biurui įteikė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Ligų prevencijos centras.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracija 2011 metais Biurui įteikė apdovanojimą už aktyvų darbą Klaipėdos rajono gyventojų ligų prevencijos ir sveikatos stiprinimo srityje.

Trečiojo amžiaus universitetas 2019 metais įteikė padėką už bendradarbiavimą, sveikatinimo programas, įkvėpimą būti sveikiems ir skatinimą aktyviai sportuoti.

Nacionalinis kraujo centras įteikė padėką už kraujo donorystės įdėjų skleidimą ir pagalbą plėtojant Nacionalinio kraujo centro veiklą.

Kisinių kaimo bendruomenės padėka Biurui už paramą organizuojant sveikatos festivalį „Tu gali“.

 

Informacija atnaujinta: 2023 05 04 09.00 val.

Skip to content