Savanoriauk

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui buvo suteikta 3 metų jaunimo savanorių priimančios organizacijos akreditacija.

Jei tau ne mažiau kaip 14 ir ne daugiau kaip 29 metai, kviečiame pasisemti patirties visuomenės sveikatos stiprinimo srityje atliekant jaunimo savanorišką tarnybą!

 

Savanoriška veikla sudaro galimybes jaunam žmogui mokytis, pažinti naujas sritis, išsiaiškinti profesinius polinkius, viską atliekant patyriminiu būdu. Žmogaus įsipareigojimas sistemingai skirti savo laiką savanorystei – tai savanoriška tarnyba, kurios metu neformaliuoju būdu yra įgaunamos socialinės, asmeninės, profesinės kompetencijos. Siekiant tinkamo įgytų kompetencijų pripažinimo, svarbu užtikrinti šią veiklą organizuojančių organizacijų veiklos kokybę bei prieinamumą kiekvienam Lietuvoje gyvenančiam jaunam žmogui, nepriklausomai nuo jo amžiaus, veiklos ar turimų gebėjimų.

 

Jei susidomėjai:

 

1. Jauni žmonės (14-29 m.), planuojantys atlikti Jaunimo savanorišką tarnybą (JST) 2020 metais, kviečiami registruotis į JST savanorių duomenų bazę.

Programoje vietų skaičius ribotas: 2020 m. numatoma 350-400 vietų. Kviečiame suskubti ir registruotis nurodytu laiku: į programą savanoriai bus kviečiami iš eilės pagal registracijos datą ir laiką bei siekiant užtikrinti galimybes visoje Lietuvoje, pagal proporcijas apskritimis.

Savanoriai, kurie užsiregistruos laiku, tačiau nepateks į finansuojamas vietas, bus įtraukiami į rezervinį sąrašą ir kviečiami prisijungti, kai atsiras laisva vieta.

2. Tolimesnė eiga: užsiregistravę jaunuoliai per mėnesį nuo pirmojo etapo pabaigos informuojami apie savo statusą programoje. Gruodžio 1-15 d. savanorių registracija į laisvas vietas (sudaromi galutiniai savanorių sąrašai). 2019 m. gruodžio – 2020 m. sausio mėnesiais pirmieji susitikimai, trišalių sutarčių su priimančia organizacija ir savanorišką veiklą organizuojančia organizacija sudarymas, pradedama tarnyba.

Savanorišką veiklą organizuojančių organizacijų kontaktus galite rasti Jaunimo reikalų tinklalapyje https://jrd.lt/informacijajaunimui/savanoryste/organizacijupaieska pasirinkite savo savivaldybę ir organizacijos tipą “organizuoja”.

3. Primename, jog Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programą sudaro nenutrūkstama 6 mėn. tarnyba po nemažiau nei 40 val./ mėn. (ne mažiau nei 2 val./ savaitę) tarnyba pasirinktoje priimančioje organizacijoje.

Kiekvienas savanoris, greta intensyvios tarnybos priimančioje organizacijoje, taip pat dalyvaus individualiuose susitikimuose su mentoriumi(e) ar savanorių grupės susitikimuose savanorišką veiklą organizuojančioje organizacijoje. Susitikimų metu savanoriai mokysis įveikti sunkumus, pažinti save, savo įgūdžius, formuluoti asmeninius ugdymosi tikslus ir jų metodiškai siekti – tai neatsiejama programos dalis.

4. Sėkmingai įveikusiems visus iššūkius, bus suteikiami JST pažymėjimai, kuriuose atsispindės sustiprinti ar naujai įgyti įgūdžiai. Daugiau informacijos skaitykite JRD tinklalapyje.

 

Detalesnė informacija apie savanoriavimą Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure suteiks visuomenės sveikatos specialistė (jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė) Erika Meškauskytė: tel. 8 655 74458, el. p. e.meskauskyte@visuomenessveikata.lt

Skip to content