Tapkite aktyvia mokykla!

Tapkite aktyvia mokykla!

Kviečiame Klaipėdos rajono savivaldybės ugdymo įstaigas jungtis į nacionalinį sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą ir tapti aktyviomis mokyklomis.

Aktyvi mokykla – mokykla, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas mokyklos bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimui, kuriant fiziniam aktyvumui palankią mokyklos aplinką ir integruojant fizinį aktyvumą į kasdieninį mokyklos gyvenimą.

Pastaraisiais metais vis dažniau pastebimas vaikų fizinio aktyvumo sumažėjimas: daug laiko praleidžiama namie sėdint prie kompiuterio, televizoriaus ar naudojantis įvairiomis išmaniosiomis technologijomis, kurios nereikalauja fizinio aktyvumo; be to, vis mažiau vaikų eina į mokyklą ir grįžta iš jos pėsčiomis. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja, kad kiekvieną dieną mokyklinio amžiaus vaikas turėtų bent 60 minučių skirti vidutinio–stipraus intensyvumo fizinei veiklai, kad augtų sveikas. Tai Klaipėdos rajone atlieka vos 28 proc. vaikų. Šiuos rodiklius galima pakeisti tik keičiant vaikų įpročius ir informuojant apie fizinio aktyvumo svarbą ir naudą.

Susidomėjote ir norite prisijungti?

Daugiau informacijos suteiks jūsų ugdymo įstaigos visuomenės sveikatos priežiūros specialistas. Taip pat informacijos rasite internetiniame puslapyje www.smlpc.lt .Skip to content