8 savaičių dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįsto streso valdymo programa

8 savaičių dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįsto streso valdymo programa

Kviečiame augti ir stiprėti dalyvaujant moksliniais tyrimais grįstoje programoje. Mažoje grupelėje išbandysime ir įvaldysime atsparumą stresui didinančius ir nerimą mažinančius populiarius ir veiksmingus psichologinius įrankius bei metodus. Programos efektyvumas grįstas eile mokslinių tyrimų atliktų įvairiuose šalyse.

Užsiėmimai vyks nuo 17 val. iki 20 val. Užsiėmimų datos:

  • spalio 19 d.
  • lapkričio 9 d.
  • lapkričio 16 d.
  • lapkričio 23 d.
  • lapkričio 30 d.
  • gruodžio 7 d.
  • gruodžio 14 d.
  • gruodžio 21 d. (lankomi visi 8 užsiėmimai vienos grupės dalyvių)

Registracija: registracija@visuomenessveikata.lt

Apie programą

 

Ar programa Jums tinka? Jeigu dažnai jaučiate nerimą, norite geriau valdyti kasdieninį patiriamą stresą, trūksta kantrybės, lengvai išsiblaškote, išgyvenate įtampą, prastai miegate, dažnai jaučiate nuovargį, jaučiate nepasitenkinimą savo gyvenimu ir atsakėte į daugiau kaip 3 teiginius, tuomet ši programa skirta kaip tik Jums.

Ar ši programa veiksminga? Dėmesingas įsisąmoninimas šiuo metu yra viena sparčiausiai plintančių psichologinių praktikų pasaulyje. Atliekama nemažai mokslinių tyrimų, vertinančių dėmesingo įsisąmoninimo praktikas kaip itin efektyvias bei pritaikomas ne tik gydant įvairius psichologinius sunkumus, bet ir gerinant sveikų asmenų gyvenimo kokybę bei funkcionalumą asmeniniame, profesiniame bei socialiniame gyvenime.

Kokio poveikio tikėtis? Atlikę praktikas dalyviai pastebi, kad tampa ramesni, labiau atsipalaidavę, juos mažiau trikdo patiriamos problemos bei sunkumai, tampa lengviau susikaupti, valdyti savo laiką, atskirti, kas svarbiausia, efektyviai dirbti. Pagerėja miegas, santykiai su aplinkiniais, sumažėja įtampos sukelti skausmai, mažėja poreikis slopinti stresą žalingais būdais – persivalgant, rūkant ar vartojant alkoholį, pagerėja atmintis, išauga kūrybingumas.

Pratimai/ praktika. Užsiėmimuose bus tiek teorinių, tiek praktinių žinių. Tačiau svarbiausia dalis mokantis dėmesingo įsisąmoninimo yra patyrimas ir praktika. Atliekamų pratimų/ praktikų tikslas – dėmesio valdymas. Dėmesys gali būti sutelkiamas į tokius paprastus ir patyrimus kaip mūsų kvėpavimas, kūno pojūčiai. Praktikų metu mokysimės stebėti savo mintis bei jausmus, siekiant geriau suvokti tiek save, tiek kasdieninės įtampos priežastis.

Savarankiška praktika namuose. Jeigu norime iš tiesų pasiekti reikšmingų rezultatų, kasdieninės savarankiškos pratybos yra labai svarbi mokymosi dalis. Dalyviams bus paruošti pagrindiniai pratimai (garso įrašai), kuriuos atliksime grupinių užsiėmimų metu. Klausydamiesi jų dalyviai atlieka pratybas namuose. Joms kasdien svarbu paskirti nuo 20 iki 30 min.

Užsiėmimų temos:

1 savaitė – Kas yra dėmesingas įsisąmoninimas? Gyvenimas autopilotu.

2 savaitė – Tvarkymasis su trukdžiais

3 savaitė – Gyvenimas savo kūne. Dėmesingas judėjimas

4 savaitė – Stresas ir dėmesingas jo įsisąmoninimas

5 savaitė – Buvimas su sunkumu

6 savaitė – Dėmesingas bendravimas

7 savaitė – Pasirūpinimas savimi

8 savaitė – Žvilgsnis atgal ir judėjimas pirmyn

Lektorė – psichologė, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos narė, dėmesingu įsisąmoninimu grįstų intervencijų mokytoja Loreta Vaičiulė, įvairius psichologijos temomis užsiėmimus grupėms vedanti nuo 2014 m. Darbo patirtis vedant grupėms dėmesingo įsisąmoninimo tema yra 3 metai.Skip to content