8 užsiėmimų ciklas metantiems rūkyti „Aš (ne)rūkantis ateityje?”

8 užsiėmimų ciklas metantiems rūkyti „Aš (ne)rūkantis ateityje?”

Pasaulyje kasmet nuo tabako dūmų sukeltų ligų miršta 5-7 milijonai žmonių. Aktyvus ir pasyvus rūkymas yra siejamas su 30% onkologinių, širdies ir kraujagyslių, kėpavimo ir reprodukcinės sitemos ligų ir kitų sveikatos sutrikimų.

Mesti rūkyti gali būti vienas geriausių sprendimų Jūsų gyvenime, tačiau tai yra ilgalaikis procesas, nes nikotinas yra viena iš stipriausių priklausomybės rūšių. Mokslininkai teigia, kad siekiant mesti rūkyti labai svarbu apmastyti savo identitetą bei apsvarstyti, koks norite būti ateityje – (ne) rūkantis? Tai gali padėti palaikyti motyvaciją, net kai tampa labai sunku. Apsibrėžus savo ateities tapatumą modeliuojame elgesį taip, jog pasiektumėme savo išsikeltą tikslą. Jei svarstote keisti elgesį susijusį su rūkymu, planavimas ir išsamus pasiruošimas didina tikimybę sėkmingai mesti rūkyti.

Kviečiame Skuodo gyventojus dalyvauti METIMO RŪKYTI 8 užsiėmimų emocinės paramos teikimo  cikle. Grupinė terapija gali būti labai veiksminga, siekiant atsisakyti žalingo įpročio, susijusio su tabako vartojimu (McLurre ir kt., 2018).

Užsiėmimų grafikas: gegužės 8, 22, 29, birželio 5, 12, 19, 26 ir 29 dienomis 13:00 val.

Registracija el. p. giedre.gutauskiene@visuomenessveikata.lt, tel. 8 655 74458 arba internetu ČIA.

Užsiėmimų vieta bus patikslinta užsiregistravusiems asmenims. Su kiekvienu užsiregistravusiu asmeniu vyks individualus pokalbis. Užsiėmimus ves psichologė Giedrė Gutauskienė.

 Skip to content