Ankstyvosios intervencijos programa

Ankstyvosios intervencijos programa

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia Klaipėdos rajono jaunimą dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje.

Kas yra ankstyvoji intervencija?

Ankstyvoji intervencija yra apibrėžiama kaip socialinių pedagoginių bei psichologinių  pagalbos priemonių taikymas vaikams (14-18 metų), po to, kai yra nustatoma ar sužinoma, jog jie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas, siekiant paskatinti jų nevartoti.

Ši Programa yra pagalbos priemonė, skirta eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką) jaunuoliams nuo 14m. Programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis. Jaunuoliams yra suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuoti bendraamžių rate, suaugusiajam moderuojant šią veiklą.

Programą sudaro trys dalys: pradinis pokalbis, kuris yra skirtas kontakto užmezgimui, 8 val. praktiniai užsiėmimai aktyviai veiklai, diskusijoms, patirčių pasidalijimui bei refleksijoms  ir  baigiamasis pokalbis. Dalyvavimas šioje programoje gali būti savanoriškas bei įpareigojantis (kaip administracinio poveikio ar vaiko minimalios priežiūros priemonė).

Kodėl verta dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje?

Motyvuojama atsisakyti psichoaktyvių medžiagų vartojimo.

Suteikiama žinių apie psichoaktyvių medžiagų keliamą žalą.

Keičiamas požiūris į savo elgesį ir įpročius (vartojimą).

Norintiems pakeisti savo elgesį, padedama rasti papildomos pagalbos, siekiant užkirsti kelią priklausomybės vystymuisi.

DALYVAVIMAS ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROGRAMOJE YRA NEMOKAMAS IR  KONFIDENCIALUS.

 

Ankstyvosios intervencijos programą Klaipėdos rajone vykdo:

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Registruotis el. paštu arba telefonu:

El.p. e.meskauskyte@visuomenessveikata.lt

Tel. 865 574 458Skip to content