Dovilų pagrindinėje mokykloje – FAST herojų programa

Dovilų pagrindinėje mokykloje – FAST herojų programa

Dovilų pagrindinės mokyklos 3a klasės mokiniai gegužės mėnesį dalyvavo tarptautiniame FAST HEROJŲ projekte, kuris skirtas didinti sąmoningumą apie insulto požymius.

Jums gali kilti klausimas, kodėl prie projekto apie insultą kviečiame prisijungti vaikus? Juk insultas dažniausiai ištinka vyresnio amžiaus žmones.

Tikslas yra suteikti žinių visai šeimai apie insulto požymius ir išmokyti, kad juos pastebėjus reikia nedelsiant skambinti numeriu 112. Šiam tikslui pasiekti pasirinkta mokymo priemonė, kuri, projekto rengėjų nuomone, yra veiksmingiausia – mūsų vaikai. Vaikai supažindina šeimas su daugybe įvairių dalykų. Tyrimais įrodyta, kad vaikus mokant sveikos gyvensenos jie gali sėkmingai perduoti šias žinias savo tėvams ir netgi pakeisti jų gyvenimo būdą.

Todėl mokydami vaikus svarbiausių insulto simptomų ir to, ką reikia daryti, jiems pasireiškus, bei patikėdami jiems „misiją“ perduoti šias žinias savo šeimoms, galime išgelbėti žmogaus gyvybę.

Užsiėmimus vedė visuomenės sveikatos specialistė Rasa Žiūrienė.

Programa struktūriškai yra padalyta į 5 dalis, kurių kiekvienai skiriamas 1 užsiėmimas. Kiekvieną pamoką vaikai išmoko po vieną insulto požymį. Ugdymo procese vaikams draugiją palaikė trys „Senjorai Superherojai“. Kiekvienas superherojus padėjo vaikams išmokti tam tikrą insulto požymį susiedamas jį su vienu skaičiumi iš Europos bendrojo pagalbos numerio 112.

Dėkojame ir tėveliams, kurie prisijungė prie interneto svetainės https://lt-lt.fastheroes.com (prisijungti galima ir dabar), kur visa šeima galėjo stebėti smagų kassavaitinį animacinį filmuką, sužinoti apie insulto požymius ir užbaigti misiją, pasidarant asmenukę su superherojumi.

Dėkojame mokytojai Irenai Sireikienei už bendradarbiavimą. Kartu turėjome smagų laiką.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Rasa Žiūrienė.

 Skip to content