Elektroninių cigarečių žala ir padariniai

Elektroninių cigarečių žala ir padariniai

Tu, be abejonės, žinai, kad elektroninės cigaretės, nors ir saldina gyvenimą, bet gerokai apkartina sveikatą. Tik norime patvirtinti, kad po ir toliau be poilsio atliekamų tyrimų šios žinios nesikeičia.

Tokios milžiniškos mokslininkų draugijos, kaip Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), teigia, kad el. cigaretės yra gerokai pavojingesnės, nei iš pažiūros atrodo. Jos gali sukelti rimtų, ūminių plaučių pažeidimų, dar vadinamų EVALI (elektroninių cigarečių produktų naudojimo sukeltas plaučių pažeidimas) – šie gali prasidėti vos po 90 dienų rūkymo.

Baisiausia tokios cigaretės dalis – kaitinamasis skystis ir jame esančios cheminės medžiagos. Dažnai tarp jų yra sunkiųjų metalų ir sintetinių narkotikų, imituojančių kanapes ir tokius narkotikus, kaip THC ar kokainas. Šie savo ruožtu gali sukelti apsinuodijimus, perdozavimą ir kitas neigiamas pasekmes.

Nori sužinoti daugiau? Žiūrėk mūsų vaizdo įrašą, kuriame Biuro jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Greta Račkauskaitė pasakoja apie ne taip plačiai žinomus el. cigarečių pavojus bei kaip nuo jų apsisaugoti.Skip to content