Europos judumo savaitė Klaipėdos rajone

Europos judumo savaitė Klaipėdos rajone

     Š. m. rugsėjo 16–22 dienomis Klaipėdos rajone, kaip ir daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, vyko Europos judumo savaitė. Tai didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija Europos šalys raginamos skatinti darnų transporto priemonių naudojimą ir pakviesti žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį. 2019 metų Europos judumo savaitės tema – Žingsniuokime kartu!

       Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisidėjo prie šios kampanijos pakviesdamas visuomenę dalyvauti įvairiuose aktyviuose ar aktyvumą skatinančiuose renginiuose. Klaipėdos rajono gyventojai tris dienas dalyvavo vaikščiojimo su šiaurietiškomis lazdomis pamokose, paskaitoje „Vaikų ir paauglių fizinio aktyvumo ypatumai“. Taip pat buvo surengtas konkursas „Judriausias“: judriausio darželio statusą laimėjo Gargždų lopšelis-darželis „Naminukas“, judriausia mokykla paskelbta Dituvos pagrindinė mokykla, o judriausia bendruomene – Smilgynų kaimo bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“.

  Europos judumo savaitės kulminacija – „Diena be automobilio“. Šiai dienai skirtame Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje gyventojai dalyvavo zumbos šokio pamokoje, buvo apdovanoti konkurso „Judriausias“ nugalėtojai. Taip pat vyko dviračių žygis, kurį vedė gidė Vilmantė Matutienė – žygio dalyviai ne tik aktyviai leido popietę, bet ir besigrožėdami rudenėjančia gamta susipažino su vietos istorija. Prieš dviračių žygį pareigūnė Diana Pipirienė informavo apie saugumą važiuojant dviračiu.

Kaip jau minėta, Europos judumo savaitė skirta tvariam judėjimui. Be tvaraus judėjimo svarbu ir visuomenės fizinio aktyvumo skatinimas. Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro duomenimis, 2018 m., palyginus su 2007 m., fizinis aktyvumas mažiausiai 4 kartus per savaitę Klaipėdos rajone padidėjo nuo 21,9 proc. iki 50,7 proc. Pastebima, kad fizinis aktyvumas didėja tarp suaugusiųjų ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, tačiau pastaraisiais metais Klaipėdos rajone sumažėjo fiziškai aktyvių mokinių skaičius (2014 metais – 34,1 proc., 2018 – 28,2 proc.).

 

 

Klaipėdos  rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacijaSkip to content