Gerovės konsultantų teikiamos paslaugos Klaipėdos rajone

Gerovės konsultantų teikiamos paslaugos Klaipėdos rajone

Kiekvienas iš mūsų kasdien patiriame daug įvairių emocijų, kurias sukelia bendravimas su žmonėmis, kasdienės arba neįprastos situacijos, mūsų mintys, fiziniai pojūčiai. Emocijų spektras yra be galo platus, kai kurios iš jų mus paveikia mažiau, kai kurios – daugiau. Viena iš stipriausių emocijų, kurios dažniausiai prisibijome, yra pyktis. Mes jį įsivaizduojame kaip emociją, kuri gali būti lyg viską nuo žemės paviršiaus nušluojantis cunamis arba atvirkščiai – kirminas, kuris graužia ir naikina žmogų iš vidaus, kol jis sunyksta. Bet ar tikrai pyktis yra toks baisus, ar jis – griaunamoji jėga?

Pykčio pasekmės priklauso nuo to, kokiu būdu mes jį išveiksime. Kitaip sakant, mes patys nusprendžiame kokiu elgesiu išreikšime šią emociją – destruktyviai ar konstruktyviai. Destruktyvus pykčio išveikimas visiems puikiai žinomas – tai daiktų mėtymas, mušimasis, rėkimas ir panašiai. Tai tas cunamis, kuris griauna. Taip dažniausiai elgiasi vaikai, nes jie nemoka adaptyvių savireguliacijos metodų. Tačiau suaugę žmonės puikiai gali išnaudoti pyktį konstruktyviai – nukreipti susikaupusią energiją į pokyčius, sportą ar net kūrybą. Pyktis yra didžiulė energija ir jos dėka mes galime augti.

Kaip išmokti pyktį išreikšti konstruktyviai? Pirmiausia reiktų atrasti priežastis, dėl ko mes jaučiamės pikti. Dažniausiai mes pykstame, kai nėra patenkinti mūsų poreikiai. Tačiau puikiai žinome, kaip kartais sunku objektyviai analizuoti savo mintis, jausmus, emocijas ir atrasti, ko iš tiesų mes trokštame iš savęs ar kitų. Tokiu atveju gali pagelbėti Gerovės konsultantai, kurie pasitelkdami kognityvinės elgesio terapijos metodus ne tik Jus išklausys, bet ir padės ugdyti adaptyvius pykčio bei kitų emocijų išveikimo būdus.

Gerovės konsultanto paslaugos yra nemokamos, anonimiškos, konfidencialios ir lengvai prieinamos. Jums tereikia užsiregistruoti.

Gerovės konsultantė Agnė +37064058908 arba geroves.konsultantas@visuomenessveikata.lt

Gerovės konsultantė Greta +37065946603 arba geroves.konsultantas@visuomenessveikata.lt

 

Paslaugos teikiamos įgyvendinat finansuojamą 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo Programą „Sveikata“ „Klaipėdos rajono savivaldybės psichikos sveikatos paslaugų prieinamumo užtikrinimas“ (LT03-1-SAM-K03-007) projektą.

 

Informaciją parengė

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro gerovės konsultantė Agnė Aleksiejūnaitė-PuslienėSkip to content