Ką svarbu žinoti važiuojant dviračiu

Ką svarbu žinoti važiuojant dviračiu

Šių metų rugsėjo 19 dieną aštuoni Dovilų pagrindinės mokyklos septintų klasių mokiniai dalyvavo dviračių žygyje. Juos lydėjo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Ema Navickienė ir Dovilų pagrindinės mokyklos direktorius Arūnas Grimalis. Dviratininkai važiavo maršrutu Dovilai–Gargždai–Dovilai. Dviračių žygis suorganizuotas įgyvendinant projektą “Sveikos gyvensenos skatinimas Klaipėdos rajone”.

Prieš žygio pradžią mokiniai bei dalis mokyklos bendruomenės dalyvavo diskusijoje su bendruomenės pareigūne Diana Pipiriene. Pareigūnė papasakojo, kokios saugumo priemonės važiuojant dviračiu yra būtinos ir kodėl. Anot pareigūnės, daugiausia nelaimių baigiasi galvos trauma, todėl svarbu turėti šalmą, kuris apsaugo galvą nelaimės atveju. Taip pat labai svarbu turėti šviesą atspindinčią liemenę. Liemenė būtina važiuojant tamsiuoju paros metu. Jei neveikia priekinis baltas žibintas, būtina liemenę užsidėti ir šviesiuoju paros metu.

Labai svarbu pasirūpinti, kad transporto priemonė būtų techniškai tvarkinga. Svarbus aspektas – atšvaitai. Dviratis turi turėti vieną baltą veikiantį žibintą priekyje, raudoną gale, oranžinius atšvaitus šonuose. Taip pat svarbu pasitikrinti, ar tinkamai veikia dviračio stabdžiai.

Tik įsitikinus, kad dviratis yra techniškai tvarkingas, ir pasirūpinus asmenine apsauga, galima išvažiuoti į gatves. Pareigūnė priminė, kad dviračiu gatvėmis galima važiuoti tik nuo 14 metų. Yra galimybė vienam važinėtis ir nuo 12 metų, tačiau privalu turėti dviratininko pažymėjimą (dėl pažymėjimo galima kreiptis į vietos ugdymo įstaigą). 8 metų vaikai jau gali taip pat važiuoti gatvėmis, tačiau privalo tai daryti su suaugusiųjų priežiūra. Išvažiavus į gatvę būtina atsiminti pagrindines važiavimo taisykles:

-galima važiuoti dviračių takais, dviračių ir pėsčiųjų takais, dviračių juosta. Jei specialių takų nėra – važiuoti kelkraščiu dešinėje pusėje;

-kertant kelią patartina nulipti nuo dviračio, o jei kelyje pasitaiko pėsčiųjų perėja, nulipti nuo dviračio būtina;

-važiuojant kolona svarbu būti atsargiam, važiuoti atsakingai nelenktyniaujant ir netrukdant kitiems dviratininkams.

Tai tik kelios pagrindinės taisyklės, kurių privalu laikytis. Svarbu suprasti, kad dviratininkas yra eismo dalyvis, todėl būtina važiuoti atsargiai ir laikantis kelių eismo taisyklių. Saugokime save ir kitus.

 Skip to content