Klaipėdos rajono maudyklų vandens kokybė gera

Klaipėdos rajono maudyklų vandens kokybė gera

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja,ad Klaipėdos rajone vandens kokybė tiriama šešiose labiausiai žmonių pamėgtose maudyklose: Gargždų bei Dovilų karjeruose, Minijos upėje ties Priekule bei ties Garždais, Kapstato ežere, Baltijos jūroje ties Karkle. Šiemet tyrimai buvo atlikti penkis kartus: gegužės 21, birželio 4, 25 ir liepos 16, 29 dienomis. Gauti duomenys patvirtino, jog visose išvardintose maudyklose vandens kokybė atitiko higienos normų reikalavimus, maudytis jose saugu.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Primename, jog žarninė lazdelė (E. coli) randama žmonių ir gyvūnų žarnyne ir yra normalios mikrofloros dalis. Dauguma E. coli nesukelia sveikatos sutrikimų, tačiau yra padermių sukeliančių kraujingą viduriavimą. Žarniniai enterokokai yra įprasta žmogaus ir gyvūnų bei vabzdžių mikroflora. Žarniniai enterokokai vandenyje yra fekalinės taršos įrodymas. Jei atliktame vandens tyrime nustatoma, kad jame būta E. coli ir žarninių enterokokų, laikoma, kad vandenyje gali būti salmoneliozės, vidurių šiltinės ir dizenterijos sukėlėjų, yra grėsmė susirgti Hepatitu A, roto ir noro virusinėmis infekcijomis. Taip pat galimos odos alerginės reakcijos – paraudimai, išbėrimai.

Daugiau informacijos https://www.klaipedos-r.lt/go.php/lit/Pavirinio-vandens-ir-maudyklu-monitoringas.

 

 

Parengta pagal sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro bei Klaipėdos rajono savivaldybės pateiktą informaciją.Skip to content