Klaipėdos rajono ūkininkas toliau sėkmingai Rakto skylutės simboliu žymi savo produkciją

Klaipėdos rajono ūkininkas toliau sėkmingai Rakto skylutės simboliu žymi savo produkciją

Klaipėdos rajone ūkininkaujantis Tadas Mockus, bendradarbiaudamas su Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, net 14 savo gaminių šiais metais paženklino „Rakto skylutės“ simboliu. Ūkininko pažintis su „Rakto skylute“ prasidėjo 2021 metais, kai jis paženklino savo pirmąjį gaminį – ekologinių pluoštinių kanapių sėklų aliejų. Tado Mockaus meilė žemės ūkiui, pasak jo, yra paveldėta iš protėvių – vyras iš vaikystės saugo prisiminimus, kaip jo seneliai ūkininkavo. Deja, senelius užklupo tų laikų tragedija – jie buvo ištremti į Sibirą, o jų buvusio ūkio atkurti taip ir nebepavyko.

Tai, kad Tadas Mockus ūkininkauja, kaip jis pats skaičiuoja, apie 17 metų, lėmė tėčio palaikymas. Prieš dešimt metų vyras buvo nusprendęs mesti ūkininkavimą. Dvejus metus savęs ieškojo kituose darbuose, pakeitė net 4 darbovietes, tačiau nei viena iš jų neteikė džiaugsmo. Pašaukimas žemės ūkiui nugalėjo – ūkininkas grįžo prie mylimos veiklos. Šiuo metu jis turi apie 240 hektarų žemės ir augina ekologišką žaliavą pagal aukščiausius nustatytus standartus. Iš savo užaugintų žaliavų ūkininkas T. Mockus gamina įvairią grūdinę produkciją: miltus, dribsnius, kruopas. Vyras ūkininkauja Klaipėdos rajone, Antkopčio kaime ir apie savo smulkųjį verslą pasakoja Facebook paskyroje „Ūkininkas Tadas Mockus“.

Ekologiškais ir ,,Rakto skylutės“ ženklu pažymėtais produktais ūkininkas prekiauja prie Klaipėdos „Akropolio“ įsikūrusiame turgelyje šeštadieniais nuo 8 iki 14 val. Maloniai kviečiami atvykti visi norintys įsigyti kokybiškų gaminių. Produktų gausa didžiulė, todėl išsirinkti grūdinius produktus gali net pats išrankiausias pirkėjas. O, kaip jau minėta, 2022 metais paženklinta net 14 produktų:

  • šalto spaudimo rapsų aliejus,
  • ekologiški žirniai,
  • žalios grikių kruopos,
  • manų kruopos su sėlena,
  • įvairūs miltai: ruginiai pilno grūdo (nesijoti su sėlenomis), kvietiniai pilno grūdo (nesijoti su sėlenomis), kvietiniai pilno grūdo (sijoti), speltos kviečių pilno grūdo sijoti su sėlena), avižiniai pilno grūdo su sėlena (sijoti), avižiniai pilno grūdo su sėlena (nesijoti), grikių,
  • įvairūs pilno grūdo dribsniai (traiškyti): kviečiai, rugiai, avižos.

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kasmet skatina visus Klaipėdos rajono gamintojus nemokamai ir savanoriškai ženklinti savo gaminamą produkciją ,,Rakto skylutės“ ženklu. Vartotojams tai naudinga, nes taip ženklinamuose produktuose yra mažiau druskos, cukraus, sočiųjų riebalų, tačiau daugiau skaidulinių medžiagų, palyginti su kitais tos pačios kategorijos produktais. Išsamesnės informacijos teiraukitės telefonu 8 659 72717.

 Skip to content