Konferencija „0 alkoholio, 0 narkotikų, 0 rūkymo“

Konferencija „0 alkoholio, 0 narkotikų, 0 rūkymo“

 

Birželio 17 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo konferenciją „0 alkoholio, 0 narkotikų, 0 rūkymo“. Konferencijos metu įvairių sričių specialistai pristatė pranešimus psichoaktyvių medžiagų vartojimo temomis, tačiau daugiausia dėmesio buvo skiriama elektroninėms cigaretėm ir jų prevencijai jaunimo tarpe.

Konferenciją organizavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Greta Račkauskaitė, konferenciją moderavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė.

Konferencijoje taip pat dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, kuris, tardamas padėkos žodį, akcentavo, kad tokio tipo konferencija labai svarbi, norint kovoti su psichoaktyvių medžiagų vartojimo mažinimu Klaipėdos rajone. Pirma pranešimą skaitė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Karolina Tichomirova „Elektroninės cigaretės: kas, kaip ir kodėl?“. Klaipėdos rajono savivaldybės Narkotikų Kontrolės ir nusikalstamumo prevencijos komisijos pirmininko pavaduotoja Diana Pipirienė pristatė prevencijos komisijos veiklą ir dar atstovavo Klaipėdos rajono policijos komisariatą ir pristatė pranešimą „Bausti negalima pasigailėti. Nepilnamečių nusikalstamumas ir prevencija Klaipėdos rajone“. Antrojo pranešimo metu D. Pipirienė konferencijos dalyviams pristatė nepilnamečių nusikalstamumo rodiklius Klaipėdos rajone: kokios nusikalstamos veikos dažniausios, kaip pasikeitė per pastaruosius metus, kokios prevencinės priemonės taikomos. 

Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus vyriausioji specialistė Inga Salienė skaitė pranešimą „Probacijos tarnybos vykdoma psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo kontrolė, prevencinės priemonės“. Specialistė papasakojo apie probacijos tarnybos vykdomos veiklos specifiką, su kokiais iššūkiais tenka susidurti specialistams, kokios priemonės naudojamos siekiant padėti žmonėms. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Roberta Arbačiauskaitė kalbėjo apie bene daugiausiai diskusijų šiuo metu sulaukiančias elektronines cigaretes, jų sudėtį, prevencines priemones kalbant su jaunimu. Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Greta Račkauskaitė pristatė situaciją Klaipėdos rajone skaitydama pranešimą „(Ne)suderinama psichinė sveikata ir psichoaktyvios medžiagos (post-Covid)“. Pranešimo metu buvo diskutuojama apie psichinės sveikatos ir psichoaktyvių medžiagų vartojimo sąsają, kuri ypatingai pasireiškė pandemijos metu.

Konferenciją uždarė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos atstovės. Gimnazistės atliko anoniminę apklausą savo ugdymo įstaigoje ir, naudojantis tyrimo duomenimis, parengė pranešimą apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą savo bendraamžių rate. Konferencijos tikslas – jaunimo psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija, tad merginų pastebėjimai specialistams labai svarbūs. Paklaustos, kokios priemonės paveiktų jaunimą ir skatintų atsisakyti psichoaktyvių medžiagų, merginos net nesudvejojo: „Svarbu pavyzdys iš suaugusiųjų. Kaip mes galime pasitikėti žmogumi, kuris kalba apie rūkymo ar kitų medžiagų neigiamą poveikį, tačiau įsėdęs į automobilį pats išsitraukia cigarečių pakelį“.

Apibendrinant konferencijos metu išgirstas mintis visi specialistai sutarė, kad svarbi jaunimo psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos priemonė yra visos bendruomenės bendradarbiavimas, nuolatinis bendravimas su jaunimu, moksliškai patvirtintos informacijos pateikimas ir žinoma pasitikėjimas specialistais.



Skip to content