Kviečia dalyvauti unikaliame sveikatos tyrime

Kviečia dalyvauti unikaliame sveikatos tyrime

Atsitiktinai atrinkti Klaipėdos rajono gyventojai kartu su kitų Savivaldybių gyventojais kviečiami dalyvauti žmogaus biologinės stebėsenos tyrime, kurio metu bus įvertinamas pavojingų cheminių medžiagų galimas poveikis žmonių sveikatai. Tai unikali galimybė nemokamai išsitirti sveikatą. Tokio tipo tyrimai asmenims nėra atliekami daugiau nei vienoje Lietuvos gydymo įstaigoje ar laboratorijoje.

Įvertinti pavojingų cheminių medžiagų poveikį žmonių sveikatai nuspręsta po praėjusiais metais kilusios didelio masto gaisro Alytuje įsikūrusioje padangų perdirbimo įmonėje. Gaisro metu susidarė ir į aplinką pateko daug pavojingų cheminių medžiagų,  Alytaus miesto bei rajono savivaldybėse buvo paskelbta ekstremalioji situacija.

Gyventojus tyrimui atsitiktinai atrenka Registrų centras. Iš viso tyrime pakviesti dalyvauti 400 asmenų, tačiau pirmajame etape dalyvavo tik apie 20 proc. Antrajame etape kviečiami dalyvauti tie patys asmenys iš atrinktųjų, kurie nesudalyvavo pirmajame. Tyrimo metu bus lyginami Alytaus miesto ir rajono gyventojų, patyrusių gaisro metu išsiskyrusių medžiagų poveikį sveikatai, ir kitų savivaldybių gyventojų duomenys.

Nepraleiskite progos sudalyvauti unikaliame biomedicininiame tyrime. Tai ne tik didelis indėlis vertinant pavojingų cheminių medžiagų poveikį žmonių sveikatai, bet ir galimybė visapusiškai išsitirti organizme galimai esančias pavojingų medžiagų koncentracijas. Tokio pobūdžio bei apimties tyrimai nėra atliekami Lietuvos gydymo įstaigose ar kitose šalies laboratorijose. Pavojingų cheminių medžiagų koncentracijos bus tiriamos žmonių biologinėse terpėse: kraujyje ir šlapime. Stebėsenoje dalyvauti atrinktiems asmenims šie tyrimai atliekami nemokamai.

Tyrimo dalyviams rezultatai bus pateikiami asmeniškai, o institucijos gaus nuasmenintus ir apibendrintus duomenis.

Tyrimus planuojama vykdyti spalio 20–22 d. Atsižvelgiant į ekstremalią situaciją dėl COVID-19 bus užtikrintos saugios sąlygos bei būtinos apsaugos priemones tyrimo dalyviams.

Tyrimo iniciatorius ir užsakovas – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija. Tyrimo organizatoriai ir vykdytojai: Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų institutas, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos bei Nacionalinis kraujo centras, kuris talkina deleguodamas savo darbuotojus kraujo mėginių paėmimui ir suteikia tam saugos reikalavimus atitinkančias patalpas, visuomenės sveikatos biurai prisideda informuodami apie tyrimą.

Tyrimo koordinatorius: Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.
El. paštas ir telefonas pasiteiravimui – monitoringas@nvspl.lt, (8 5) 210 5762.

Kvietimai tirtis atrinktus gyventojus pasieks artimiausiu metu.Skip to content