Kviečiame dalyvauti socialinio recepto pilote

Kviečiame dalyvauti socialinio recepto pilote

Kurk Lietuvai Sveikatos apsaugos ministerijoje kartu su Klaipėdos rajono savivaldybe ir Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru vykdo Socialinio recepto pilotą Gargždų mieste. Kviečiame įvairias organizacijas, veikiančias Gargždų mieste, prisijungti prie Socialinio recepto piloto įgyvendinimo.

Vieni iš pagrindinių rizikos veiksnių prastai psichikos sveikatai vyresniame amžiuje yra vienišumas, socialinė izoliacija, atskirtis. Su šiais iššūkiais, pasireiškiančiais ir pirminiame sveikatos apsaugos sektoriuje kovoja Socialinis receptas.

Šiuo metu diegiamo Socialinio recepto piloto metu sutraukiama informacija apie vietovėje veikiančias kultūros organizacijas, užsiėmimus bei savanorystę vyresnio amžiaus žmonėms, o grupinių veiklų nauda sveikatai yra iškomunikuojama vizito pas šeimos gydytoją metu. Pirminės sveikatos priežiūros specialistas gali nukreipti socialinio kontakto siekiantį pacientą į atsakingą koordinatorių, kuris kartu su pacientu parenka vyresnio amžiaus žmogui tinkamas veiklas bendruomenėje. Tai gali būti: mankštos, chorai, tapybos užsiėmimai, kalbų mokymo kursai, savanorystė muziejuje, NVO ir kt.

Programa siekia pagerinti vyresnio amžiaus pacientų sveikatą, gerovę ir mažinti vienišumą, sujungdama juos su bendruomenėje teikiamomis paslaugomis ir užsiėmimais, o jos efektyvumas yra įvertintas Pasaulio sveikatos organizacijos.

 

Jei ir Jums rūpi vyresnio amžiaus žmonių įtraukimas į savo veiklas, o savo organizacijoje turite (ar planuojate turėti) veiklą, kuri:

  • skirta ar yra tinkama vyresnio amžiaus žmonėms;
  • gali prasidėti kovo mėnesį ir trukti tris mėnesius (piloto vystymo laikotarpis);
  • nėra vienkartinis renginys, o yra tęstinė veikla,

 

arba, jei galite pasiūlyti savanorystės programą vyresnio amžiaus žmonėms savo organizacijoje,

susisiekite su Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro komanda telefonu 865972717 arba elektroniniu paštu roberta.mezete@visuomenessveikata.lt.Skip to content