Kviečiame paminėti Pasaulinę organų donorystės ir transplantacijos dieną

Kviečiame paminėti Pasaulinę organų donorystės ir transplantacijos dieną

Spalį minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Spalio 7 dieną Lietuvos asociacija „Gyvastis“ organizuoja jautrią ir prasmingą iniciatyvą – žvakučių uždegimą organų donorams pagerbti. Šiais metais prie šios akcijos, kartu su Klaipėdos rajono savivaldybės administracija, prisijungia ir Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Spalio 7 d. 9.00 val. savivaldybės aikštėje bus uždegamos žvakutės, laukiame visų norinčių prisijungti prie minėjimo ir uždegti raudoną žvakutę kartu.

Šiemet tai jau devintasis kartas, kai žvakučių liepsnos kviečia į rimties ir pagarbos donorams renginį visoje Lietuvoje. Šios iniciatyvos geografija kasmet vis labiau plečiasi – spalio 7-ąją daugiau nei 30 miestų ir miestelių aikščių plazdės žvakutės.

Šia iniciatyva gyvenantys su persodintu organu ar laukiantys transplantacijos, siekia parodyti dėkingumą donorų artimiesiems ir pagerbti mirusius donorus, kurių dėka gali gyventi kiti žmonės. Visoje Lietuvoje daugiau kaip 1000 žmonių gyvena su persodintu organu, tai yra daugiau nei gyvena Salantuose, Jiezne ar Ramygaloje.

Tokia vieša, bet kartu ir anoniminė padėka skiriama donorų artimiesiems ir visiems donorams, nes jų organus gavę pacientai tik taip ir gali padėkoti už neįkainojamą dovaną: organų donorystės idėja ir konfidencialumo aktas įpareigoja nesuteikti informacijos apie donoro tapatybę.

Žvakučių uždegimo donorams pagerbti iniciatyva siekia ir paskatinti žmones pasikalbėti apie organų donorystę savo šeimose – artimųjų sprendimas dėl donorystės yra pats svarbiausias.

Prisijungti prie šios iniciatyvos kviečiame visus – mūsų pagarba ir padėka tebūna šilta ir sklindanti iš kiekvieno širdies.

 Skip to content