Lietuvoje startuoja ketvirtasis Europos internetinis narkotikų tyrimas

Lietuvoje startuoja ketvirtasis Europos internetinis narkotikų tyrimas

36 Europos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, startavo Europos internetinis narkotikų tyrimas. Ar vartoji narkotikus? Kiek? Kodėl? Tokie pagrindiniai tyrimo klausimai, kurie leis geriau suprasti narkotikų vartojimo įpročius skirtingose Europos šalyse ir prisidės prie Europos narkotikų politikos kūrimo ateityje bei efektyvių žalos mažinimo priemonių pasirinkimo. Tyrimą koordinuoja ir rezultatus apibendrins Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (Europos Sąjungos narkotikų agentūra). Apklausa skirta 18 metų ir vyresniems asmenims, vartojusiems bent vieną narkotinę ar psichotropinę medžiagą. Tyrimu taip pat siekiama įvertinti naujų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo patirtis bei šiuo metu daug diskusijų įvairiose šalyse keliančių CBD ir mažos koncentracijos THC produktų vartojimo tikslus ir paplitimą.

Tyrimas tęsis šešias savaites ir jo vykdymo laikotarpiu Lietuvoje ypatingas dėmesys bus skiriamas apklausos viešinimui per socialinius tinklus. Toks apklausos viešinimo būdas jau buvo pasitelktas ankstesniais metais, vykdant Europos internetinius narkotikų tyrimus ir pasiteisino kaip greitas, pigus ir efektyvus metodas pasiekti tikslinę auditoriją, greitai pateikia naujus duomenis ir gali padėti pastebėti kylančias tendencijas ir naujas grėsmes. Naudojami tie patys klausimai ir užtikrintas griežtas klausimyno vertimo procesas, leis atlikti tarpvalstybinius duomenų palyginimus.

Naujas klausimynas sudarytas iš modulių: socialinė demografinė informacija, narkotikų vartojimo įpročiai, gydymo prieinamumas, narkotikų prieinamumas (narkotikų kainos, įsigyjamas kiekis, būdai) ir išskirtinis dėmesys kanapių vartojimo įpročiams. Tyrimo išvados papildys turimas žinias apie narkotikų vartojimo įpročius Europoje. Šie svarbūs duomenys patobulins rinkos dydžio įvertinimus Europos ir  nacionaliniu lygiu.

Tyrimo vykdytojai užtikrina visišką apklausos anonimiškumą ir tikisi atvirų ir atidžių atsakymų į klausimus. Kaip ir ankstesniais metais, apklausos viešinimą atlieka Europos Sąjungos narkotikų agentūros Reitox tinklo nacionaliniai centrai ir jų partneriai.

Norime pakviesti Jus dalyvauti tyrime ČIA.

Daugiau informacijos apie tyrimą ČIA.

 

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento informacijaSkip to content