Nematoma šeimos netektis: kaip išgyventi persileidimą

Nematoma šeimos netektis: kaip išgyventi persileidimą

Besilaukdama kūdikio, moteris įsivaizduoja, koks jis bus, kaip augs, kiek meilės jam skirs. Deja, dalis moterų dėl įvairių priežasčių patiria persileidimą. Jam įvykus ankstyvojoje stadijoje, prie šios jausmų sumaišties dažniausiai prisideda ir stiprus kaltės jausmas: kodėl man, kur mano klaida, gal reikėjo elgtis kitaip? Pasitaiko, kad šią netektį dar labiau apsunkina aplinkiniai, o neretai ir patys artimiausi žmonės, manydami, kad priežastis gedėti yra per menka. Tai verčia moterį užsisklęsti savyje ir vengti rodyti bei reikšti savo išgyvenimus.

Paprastai persileidimo pasekmes lydi didžiulis dvasinis skausmas, širdgėla. O vėliau ima kamuoti nerimas, bijoma, kad kito nėštumo atveju taip pat kils didelė rizika netekti kūdikio.

Kiekviena moteris, kiekviena šeima savo skausmo kelią nueina savaip ir savo tempu. Tai priklauso

nuo daugelio aplinkybių. Paprastai netekties skausmo ciklas tęsiasi maždaug iki dvejų metų, tačiau kai kuriais atvejais gali tęstis ir ilgiau.

Kas gali padėti moterims, vyrams ir jų artimiesiems netekus kūdikio, kai ši netektis aplanko persileidimo, negimdinio nėštumo, priešlaikinio gimdymo ar gimdymo metu?

Galima kreiptis į Krizinio nėštumo centrą, kur teikiamos nemokamos konsultacijos, padedančios priimti atsakingą ir sąmoningą sprendimą, taip pat – tęstinė kompleksinė pagalba besilaukiančioms moterims bei pagalba poabortinės traumos atvejais, praradus vaikelį dėl persileidimo ar priešlaikinio gimdymo.

Visoje Lietuvoje konsultacijos teikiamos tel. +370 6 035 79 12, el. p. neplanuotasnestumas@gmail.com.

Įveikite liūdesį ir nebijokite planuoti šeimos pagausėjimo iš naujo.

 

 

Parengta remiantis Krizinio nėštumo centro informacija

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Rima Leonauskienė



Skip to content