Pandemija nesutrukdė Mokykloms siekti sveikatą stiprinančios ar aktyvios mokyklos statuso

Pandemija nesutrukdė Mokykloms siekti sveikatą stiprinančios ar aktyvios mokyklos statuso

Pasaulio sveikatos organizacija sveikatą apibūdina kaip fizinę, psichinę ir socialinę gerovę, o ne tik ligų ar negalios nebuvimą. Todėl ypatingą svarbą turi sveiko vaiko vystymasis, galimybė gyventi harmoningai besikeičiančioje aplinkoje. Vaikų sveikata – tai laipsnis, kuriuo individualus vaikas ar vaikų grupės gali arba turi galimybę išvystyti ar realizuoti savo potencialą, patenkinti poreikius, formuoti kompetencijas, leidžiančias sėkmingai sąveikauti su jų biologine, fizine ir socialine aplinkomis. Formuojant vaiko aplinką didelę įtaką daro mokykla, todėl labai svarbu sudaryti tinkamas visapusiško tobulėjimo ir vystymosi sąlygas.

Sveikatą stiprinanti mokykla – tai ugdymo įstaiga, kurios visa bendruomenė, pasitelkdama veiklos partnerius, siekia stiprinti jos narių fizinę, protinę ir dvasinę sveikatą, kuriant sveikatai palankią fizinę ir psichologinę aplinką.

Aktyvi mokykla – mokykla, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas mokyklos bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimui, kuriant fiziniam aktyvumui palankią mokyklos aplinką ir integruojant fizinį aktyvumą į kasdienį mokyklos gyvenimą.

Klaipėdos rajono ugdymo įstaigos aktyviai dalyvauja ir įsitraukia į sveikata stiprinančios ir aktyvios mokyklų tinklus.

2020 metų pirmąjį pusmetį, o ypač šių metų antrąjį ketvirtį, Mokykloms teko patirti ne vieną iššūkį, tačiau Mokyklos pasistengė ir įrodė, kad nieko nėra neįveikiamo. Norime pasidžiaugti, kad šiais metais į aktyvių mokyklų tinklą įstojo trys Klaipėdos rajono Mokyklos – Klaipėdos rajono Priekulės vaikų lopšelis-darželis, Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija ir Klaipėdos rajono Vėžaičių pagrindinė mokykla, kuri šį pusmetį įgavo ir sveikatą stiprinančios mokyklos statusą. Taip pat svarbu paminėti, kad Klaipėdos rajono Priekulės vaikų lopšelis darželis ir Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija jau turi sveikatą stiprinančių mokyklų statusą.

Iš viso Klaipėdos rajone sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle dalyvauja 19 Mokyklų, o aktyvios mokyklos statusus turi jau 7 rajono Mokyklos.

Sveikiname naujai prisijungusias Mokyklas.

 

Daugiau skaitykite ČIA

 Skip to content