Pradedami koreguoti valgiaraščiai pagal įstaigos poreikius

Pradedami koreguoti valgiaraščiai pagal įstaigos poreikius

Nuo naujųjų metų, atsižvelgus į Maitinimo organizavimo tvarkos aprašo pakeitimus, atsisakoma nuostatų dėl privalomo valgiaraščių derinimo su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Tai reiškia, kad nauja tvarka nebereikalauja išankstinio valgiaraščių derinimo su VMVT, tačiau reikalavimai, keliami vaikų maitinimui, išlieka tokie patys, o jų laikymasis ir toliau bus stebimas bei kontroliuojamas. Įsigaliojus naujiems nuostatams yra paprasčiau ir greičiau koreguoti valgiaraščius, todėl Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras priėmė sprendimą koreguoti darželių valgiaraščius pagal įstaigų poreikius (iki šiol visos rajono ugdymo įstaigos gamino pagal vieną parengtą bei suderintą su atsakingomis institucijomis valgiaraštį).

Dietistas kartu su įstaigą aptarnaujančiu visuomenės sveikatos specialistu, bendradarbiaudami su visa įstaigos bendruomene (įstaigos administracija, pedagogais, virtuvės darbuotojais, vaikų tėvais ir t. t.), per vieną mėnesį įdentifikuoja maitinimo problemas įstaigoje ir  išsiaiškina poreikius bei siūlymus. Vėliau bendro susirinkimo su įstaigos bendruomene metu priimami sprendimai, kaip bus koreguojamas valgiaraštis.

Gargždų lopšelis-darželis „Naminukas“ yra pirmoji įstaiga, kurioje imtasi koreguoti valgiaraštį. Kol kas procesas dar tik įpusėjo, tačiau jau vasario viduryje įstaiga turėtų gaminti pagal naują, įstaigos poreikius atitinkantį valgiaraštį.

Detalesnė informacija apie valgiaraščių koregavimą.

Labai tikimės aktyvaus darželių bendruomenių įsitraukimo teikiant pastebėjimus, siūlymus ir idėjas, kaip patobulinti vaikų maitinimą savo ugdymo įstaigoje!

 

Informaciją parengė Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Justina Rimkutė, tel. 8 655 40 825,

el. p. justina.rimkute@visuomenessveikata.ltSkip to content