Prieš grįždami į darbą įsitikinkime, ar esame sveiki

Prieš grįždami į darbą įsitikinkime, ar esame sveiki

Sveikatos apsaugos ministerija ragina saugiai pradėti darbą ir kviečia grįžtančius į darbą žmones savanoriškai laisva valia atlikti PGR tyrimą mobiliuose punktuose, kad įsitikintų, jog neserga COVID-19 liga. Asmenys profilaktiškai gali atlikti tyrimą vieną kartą – prieš grįždami į darbą.

Registruotis profilaktiniam tyrimui galima  per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą dviem būdais – pildant elektroninę registracijos formą arba telefonu.

Pažymėtina, kad registruojantis internetu būtina turėti galimybę prisijungti prie savo el. bankininkystės paslaugų, kad sistema galėtų saugiai patvirtinti jūsų tapatybę. Taip pat registruojantis bus prašoma nurodyti savo darbovietės juridinio asmens kodą, jei dirbama įmonėje.

Atkreipiame dėmesį, kad profilaktiškai netiriami tie darbuotojai, kurie:

–  persirgę COVID-19 ir nuo teigiamo SARS-Cov-2 PGR / antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;

– turintys COVID-19 serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų.

–  paskiepyti COVID-19 vakcina pagal skiepijimo schemą mažiau nei 90 dienų laikotarpiu.

Primename, kad vienkartiniai profilaktiniai COVID-19 ligos PGR tyrimai iš nosiaryklės ir ryklės (SARS-CoV-2 (2019-nCoV) RNR nustatymo tikralaikės PGR metodas) Klaipėdos rajone atliekami sutikusiems tirtis darbuotojams, kurie turi tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis: (ši dalis gali keistis kitą savaitę, ar ją dedame?)

– mažmeninėje prekyboje dirbantiems darbuotojams;

– transporto ir saugojimo srityje dirbantiems darbuotojams;

– viešąją tvarką ir apsaugos veiklą vykdantiems asmenims;

– baldų gamybos srityje dirbantiems darbuotojams;

– maisto produktų gamyboje dirbantiems darbuotojams;

– religinių organizacijų veiklą vykdantiems asmenims.

Klausimais dėl koronaviruso ir vakcinavimo Klaipėdos rajone darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. konsultuoja Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Rima Leonauskienė (tel. 8 655 15 848) ir Irma Karpavičė (tel. 8 655 14 095). Klausimą galima pateikti ir el. paštu korona@visuomenessveikata.lt.Skip to content