Psichologinės ir emocinės gyventojų būsenos gerinimas

Psichologinės ir emocinės gyventojų būsenos gerinimas

Psichikos sveikatos ekspertai perspėja, kad koronaviruso pandemija turės neigiamos įtakos visuomenės narių psichikos sveikatai ir emocinei būklei, todėl Vyriausybė patvirtino ilgalaikį neigiamų pasekmių suvaldymo planą.

Su planu susipažinti galite čia: Covid-19 psichikos sveikatos planas.

Psichologinės pagalbos prieinamumas

Lieuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad psichologinę ir emocinę gyventojų būseną pandemija veikia keliais aspektais – kai kurie gyventojai jaučia neigiamas ekonomines pasekmes ar baiminasi dėl ateities, dalis nerimauja dėl savo ir artimųjų sveikatos, sunkumų kelia fizinių kontaktų ribojimas, nežinia dėl darbo vietų, ekonomikos vystymosi, sutriko visos nusistovėjusios taisyklės. Ekspertai pažymi, kad tokia padėtis gali iš dalies paskatinti savižudybes, priklausomybes, smurtą ir visą kitą destruktyvų elgesį, nekalbant jau apie švelnesnes neigiamas emocijas.

Vienas svarbiausių šio laikotarpio uždavinių – gyventojus konsultuojančių psichologų skaičiaus didinimas, kad pagalba būtų prieinama kuo greičiau. Skaičiuojama, kad psichikos sveikatos centruose ir visuomenės sveikatos biuruose įdarbinus daugiau kaip 200 papildomų psichologų, per metus konsultacijų skaičius būtų 70 tūkst. didesnis nei dabar, būtų plėtojama savitarpio pagalbos grupių veikla, streso ir nerimo valdymo užsiėmimai, didinamas visuomenės psichikos sveikatos raštingumas. Plačiau – ČIA.

Primename, kad Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras teikia nemokamas, individualias, nuotolines ir anonimines psichologo paslaugas gyventojams. Jei Jums ar Jūsų artimam žmogui reikalinga psichologo pagalba, kreipkitės nurodytas kontaktais.

Informacijos šaltinis: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.



Skip to content