Rekomendacijos meno kolektyvams

Rekomendacijos meno kolektyvams

 

Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į nepalankią COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją, nuo 2020 m. kovo 16 d. 00.00 val. šalyje paskelbtą karantino režimą bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuostatas teikia rekomendacijas teatrų, chorų, orkestrų ir kitų meno kolektyvų (toliau – meno kolektyvų) vadovams dėl veiklos organizavimo karantino metu.

Meno kolektyvų vadovams:

– Rekomenduojama pagal galimybes organizuoti darbą nuotoliniu būdu (administracijos darbuotojams ir kitiems asmenims, kurie pagal veiklos pobūdį gali dirbti nuotoliniu būdu) arba mažomis grupėmis (iki 10 asmenų).

– Jeigu tai yra neįmanoma, rekomenduojama:

  • apsvarstyti galimybę organizuoti repeticijas pamainomis arba užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kv. m plotą, tenkantį vienam atlikėjui, arba ne mažiau nei 2 metrų atstumą tarp atlikėjų;
  • jeigu pagal žanro pobūdį tarp atlikėjų būtinas tiesioginis kontaktas ar mažesnis nei 2 metrų atstumas, rekomenduojama trumpinti repeticijų laiką;
  • mažinti repeticijose dalyvaujančio aptarnaujančio personalo skaičių;
  • užtikrinti, kad darbo vietose dirbtų ir repeticijose dalyvautų asmenys, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.);
  • užtikrinti saugos reikalavimus darbo vietose.

 

Kolektyvinės saugos priemonės:

– Kai repeticijos organizuojamos pamainomis, tarp pamainų užtikrinamas pakankamas laiko tarpas, per kurį patalpa valoma ir vėdinama, ir sudaromos sąlygos, kad skirtingų pamainų atlikėjai nekontaktuotų tarpusavyje.

– Pagal galimybes mažinamas repeticijų metu naudojamų rekvizitų skaičius.

– Šalia įėjimų į įstaigą ir įstaigos patalpose turi būti sudaryta galimybė rankų dezinfekcijai (gerai matomoje vietoje pakabintos rankų dezinfekcijai skirtos priemonės, rankų plovimo ir (ar) dezinfekcijos vaizdinės rekomendacijos).

– Esant galimybei, patalpos vėdinamos ne rečiau kaip 1 kartą per valandą plačiai atidarius langus.

– Dažnai liečiami paviršiai (durų rankenos, laiptinės turėklai, elektros jungikliai, kėdžių atramos ir kt.) valomi paviršiams valyti skirtu valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

– Patalpų valymas ir dezinfekcija atliekami vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (ne sveikatos priežiūros sektorius, įtarus ar patvirtinus COVID-19 atvejį) (rekomendacijos ČIA).

 

Reikalavimai darbuotojams:

– Įstaigoje draudžiama dirbti ir repeticijose draudžiama dalyvauti asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus asmenis, dirbančius nuotoliniu būdu.

– Rizikos grupės asmenims rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu arba trumpinti jų dalyvavimo repeticijose uždarose patalpose laiką. Rizikos grupės asmenims priskiriami sergantys lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše: žmogaus imunodeficito viruso liga; piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2-4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydyma.

– Darbo vietoje darbuotojams ir atlikėjams būtina laikytis asmens higienos (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas, vengimas liesti rankomis veidą, burną, akis ir kt.).

– Darbuotojai ir atlikėjai turi būti informuoti, kad turint ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.), į darbą vykti draudžiama.

– Jei darbuotojui darbe ar atlikėjui repeticijų metu pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimo požymių (pvz., karščiavimas (37,3° C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.) darbuotojas nedelsiant nušalinamas nuo darbo, jam turi būti rekomenduota konsultacija Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

– Pačiam darbuotojui ar atlikėjui sužinojus apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją) arba įstaigos administracijai iš paties darbuotojo gavus informacijos apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją), apie tai informuojamas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC), įstaiga ir darbuotojai / atlikėjai turi bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją.

 

Informacijos šaltinis: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija



Skip to content