Renginių organizavimo būtinosios sąlygos

Renginių organizavimo būtinosios sąlygos

Nuo birželio 1 dienos kultūros, pramogų ir kitų renginių (išskyrus sporto renginių) organizatoriai gali vykdyti savo veiklas, užtikrindami, kad renginio metu yra laikomąsi būtinų sąlygų.

Jei renginys vykdomas uždaroje aplinkoje, renginio organizatoriai turi užtikrinti, kad renginyje dalyvautų ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo). Renginio dalyviai turi laikytis ne mažesnio nei 2 metrai atstumo (išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus). Erdvė, skirta žiūrovams, gali būti užpildyta ne daugiau kaip 30 proc.

Renginyje gali dalyvauti iki 300 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo), jei renginys vykdomas atviroje erdvėje. Renginio dalyviai turi laikytis ne mažesnio nei 1 metro atstumo (išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus).

Jei renginys organizuojamas atviroje erdvėje, kurio metu neišlipama iš automobilio, automobiliai turi būti statomi ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu.

Bet kokiame renginyje vyresni nei 6 metų asmenys turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Renginio organizatoriai taip pat privalo sudaryti galimybę tinkamai renginio dalyvių ir (ar) žiūrovų rankų higienai ir (ar) rankų dezinfekcijai – prie įėjimo ar kitose gerai matomose vietose  pakabinti ar pastatyti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę. Į renginį negalima įleisti asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas). Prie įėjimo pateikti informaciją apie asmens higienos laikymosi būtinybę. Eilėse prie kasų ar kitų bilietų pardavimo vietose, renginio dalyviai ir žiūrovai privalo laikytis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito.

Renginio organizatoriai turi užtikrinti, kad dirbtų tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), darbuotojų sveikata turi būti nuolatos stebima (matuoti darbuotojų kūno temperatūrą atvykus į darbo vietą, kai renginiai organziuojami uždarose erdvėse). Jei darbuotojams pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimo požymiai, rekomenduoti konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju. Jei administracija iš paties darbuotojo gavo informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą, apie tai informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, bendradarbiaujant su Centru nustatyti sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikyti 14 dienų izoliaciją.

Darbuotojai, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus dirbančiuosius nuotoliniu būdu, dirbti negali. Asmenys, kuriems privaloma izoliacija, taip pat neturi dalyvauti renginiuose.

Vadovai turi užtikrinti kad darbuotojai griežtai laikytųsi rankų higienos: pagal galimybes periodiškai plautų rankas skystu muilu ir šiltu tekančiu vandeniu, dezinfekuotų jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, vengtų liesti rankomis veidą, akis, nosį, burną ir kt., laikytųsi kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

 

Informacijos šaltinis: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija



Skip to content