Ribokime artimą kontaktą su kitais asmenimis, rūpinkimės aplinkos higiena

Ribokime artimą kontaktą su kitais asmenimis, rūpinkimės aplinkos higiena

Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją ir paskelbtą karantiną šalyje dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), siekdama užkirsti kelią viruso plitimui bei atsižvelgdama į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja riboti artimą kontaktą su kitų šeimų ir (ar) namų ūkių nariais arba susitikti ne daugiau nei dviejų šeimų ir (ar) namų ūkių nariams, susitikimų metu dėvint kaukes.

Vengti fizinio kontakto (apkabinimo, rankų paspaudimų ir pan.);

Ne rečiau kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti gyvenamąsias patalpas, pvz., plačiai 10 min. Atverti langus arba keletą minučių padaryti patalpose skersvėjį.

Kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius gyvenamojoje vietoje, pvz., durų rankenas, stalų paviršius, čiaupo rankenėles, pultelius, šaldytuvo rankenas ir kt. Valyti įprastu muilu ar įprastiniais paviršiams skirtais valikliais.

Valyti vonios kambario ir tualeto paviršius mažiausiai kartą per dieną. Valyti įprastu muilu ar įprastiniais paviršiams skirtais valikliais.

 

Informacijos šaltinis – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijaSkip to content