Spalio 16 diena – Pasaulinė maisto diena

Spalio 16 diena – Pasaulinė maisto diena

Siekiant informuoti visuomenę apie pasaulio maisto trūkumo problemą, netinkamą ir nesubalansuotą mitybą bei skurdą, spalio 16 dieną yra minima Pasaulinė maisto diena.

Šią dieną rengiamos nemokamo maitinimo, paramos akcijos, visuomenė plačiau informuojama apie skurdžiai gyvenančius žmones, kuriuos būtų galima paremti. Taip pat tarptautinės maisto dienos metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir į sveiką mitybą, akcentuojama, kad gyvename ne tam, kad valgytume, bet valgome tam, kad gyventume. Keiskime įsisenėjusius prastus mitybos įpročius ir mažais žingsniukais eikime tinkamos ir sveikos mitybos link, kuri turi remtis trim pagrindiniais principais: saikingumas, įvairumas, subalansuotumas.

Klaipėdos rajono ugdymo įstaigose taip pat nepamiršta paminėti šios dienos. Visuomenės  sveikatos priežiūros specialistė Šiūparių mokykloje-daugiafunkciame centre kartu su 7-8 klasių mokiniais aiškinosi, kas tai yra sveika mityba, kiek žmogui reikia valgyti per dieną, kokių maisto medžiagų yra produktuose ir kokios yra būtiniausios. Vėžaičių pagrindinėje mokykloje bei Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje buvo ruošiami stendai maisto dienai paminėti. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje, kartu su technologijų mokytoja ir sveikatos ambasadorėmis, taip pat vyko praktinė pamokėlė „Sveikų užkandžių dėžutė“, o Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pėžaičių skyriuje vyko pamokėlė 1-4 klasių mokiniams „Maisto tausojimo svarba“.

Informaciją parengė Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Justina Rimkutė, tel. 8 655 40 825, el. p. justina.rimkute@visuomenessveikata.ltSkip to content