Sporto varžybų organizavimas karantino metu

Sporto varžybų organizavimas karantino metu

Nuo birželio 1 dienos sporto renginių organizatoriai gali vykdyti savo veiklas, užtikrindami, kad renginio metu yra laikomąsi būtinų sąlygų.

□ Lietuvoje vėl bus galima rengti tarptautines varžybas su užsienio sportininkais, o visuose sporto renginiuose bus leidžiama dalyvauti žiūrovams.

□ Galės atvykti užsienio sportininkai ir juos aptarnaujantis personalas, jiems nebus taikomas 14 dienų saviizoliacijos terminas.

Sporto, kaip ir kitų sričių, renginių dalyvių skaičių numatoma didinti etapais

Sąlygos, galiojančios nuo 2020 m. birželio 1 d. iki 2020 m. birželio 15 d.:

Jei renginys vykdomas uždaroje aplinkoje, renginio organizatoriai turi užtikrinti, kad renginyje dalyvautų ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir (ar) sportininkų (neįskaičiuojant dalyvių). Renginio dalyviai turi laikytis ne mažesnio nei 2 metrai atstumo (išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus). Erdvė, skirta žiūrovams, gali būti užpildyta ne daugiau kaip 30 proc. Renginyje gali dalyvauti iki 300 žiūrovų ir (ar) varžybose dalyvaujančių sportininkų (neįskaičiuojant trenerių, teisėjų, aptarnaujančio personalo ir kitų varžybų dalyvių), jei renginys vykdomas atviroje erdvėje. Renginio dalyviai turi laikytis ne mažesnio nei 1 metro atstumo (išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus).

Sąlygos, įsigaliosiančios nuo 2020 m. birželio 16 d.:

Jei renginys vykdomas uždaroje aplinkoje, renginio organizatoriai turi užtikrinti, kad renginyje dalyvautų ne daugiau kaip 150 žiūrovų ir (ar) sportininkų (neįskaičiuojant dalyvių). Renginio dalyviai turi laikytis ne mažesnio nei 2 metrai atstumo (išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus). Erdvė, skirta žiūrovams, gali būti užpildyta ne daugiau kaip 30 proc. Renginyje gali dalyvauti iki 500 žiūrovų ir (ar) varžybose dalyvaujančių sportininkų (neįskaičiuojant trenerių, teisėjų, aptarnaujančio personalo ir kitų varžybų dalyvių), jei renginys vykdomas atviroje erdvėje. Renginio dalyviai turi laikytis ne mažesnio nei 1 metro atstumo (išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus).

Kitos bendrosios sąlygos

Visi vyresni nei 6 metų asmenys (žiūrovai, sportininkai, kai nesportuoja, ir dalyviai) uždarose erdvėse vykstančiose varžybose turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Organizatoriai privalo žiūrovams, sportininkams bei dalyviams sudaryti galimybę tinkamai rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai (rankų plovimas šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu ar dezinfekcija specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis). Taip pat gerai matomose vietose turi būti pateikta informacija apie higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt.) laikymosi būtinybę.

Eilėse prie kasų ar kitų bilietų pardavimo vietose, renginio dalyviai ir žiūrovai privalo laikytis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito. Į varžybų vietą negalima įleisti asmenų (žiūrovai, sportininkai, dalyviai, darbuotojai ir kt.), kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas (37,3°C ir daugiau), sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Jei darbuotojams pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimo požymiai, rekomenduoti konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju. Jei administracija iš paties darbuotojo gavo informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą, apie tai informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, bendradarbiaujant su Centru nustatyti sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikyti 14 dienų izoliaciją.

Darbuotojai, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus dirbančiuosius nuotoliniu būdu, dirbti negali. Asmenys, kuriems privaloma izoliacija, taip pat neturi dalyvauti renginiuose.

Panaudotas sporto inventorius turi būti valomas ir dezinfekuojamas.

 

Informacijos šaltinis: Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijaSkip to content