Sveikas gyvenimo būdas jauno žmogaus pasaulyje

Sveikas gyvenimo būdas jauno žmogaus pasaulyje

Šių metų  lapkričio 25 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalyvavo konferencijoje “Jauno žmogaus pasaulis”. Konferencijos organizatoriai – Gargždų atviras jaunimo centras.

Visuomenės sveikatos specialistė l. e. direktoriaus pavaduotojo visuomenės sveikatai pareigas Irma Karpavičė kartu su Vytautu Medinecku – Ironvytu, jaunimo darbuotoja Egidija Kvekšaite ir sporto klubo “Kuršis” atstovu Simu Kvasiu diskutavo apie sveiką gyvenimo būdą. I. Karpavičė informavo visus susirinkusiuosius, kad jaunimo sveikos gyvensenos stebėsenos rodikliai neblogėja, dauguma netgi gerėja. Tačiau 2018 metais diagnozuoti net 410 psichinės sveikatos sutrikimų atvejai tarp jaunų (14 – 29 metų) žmonių. Tai verčia sunerimti ir aiškintis tokių įvykių priežastis. Diskusijos metu buvo daug kalbama apie sveiką gyvenseną, įvairias priklausomybes: kuo vienos priklausomybės skiriasi nuo kitų, kaip padėti draugams/pažįstamiesiems kurie jau pasirinko tokį kelią.

Pagrindinis klausimas, kuris rūpėjo susirinkusiems dalyviams: kaip save motyvuoti ir pradėti gyventi sveikai, be žalingų įpročių, gal net pradėti sportuoti? I. Karpavičė jaunimui pasiūlė išsikelti tikslą: atsakyti sau, ko jie iš tiesų nori, kuo nori tapti, o tada tikslingai eiti tikslo link, viskas priklauso nuo noro. E. Kvekšaitė pritarė, kad viskas priklauso nuo noro ir pridėjo – svarbu atsirinkti savo aplinką. Svarbu, kad aplinka netrukdytų siekti savo tikslo. S. Kvasys pasidalijo savo patirtimi: sunku prisiversti pradėti sportuoti, tačiau reikia bandyti. Vėliau, pamačius rezultatus, būtent tai tampa varomąja jėga ir padeda lengviau siekti savo tikslo. Ironvytas pabrėžė, kad reikia nebijoti, daryti, o svarbiausia – negalvoti ką mano kiti. V. Medineckas pasidalijo patirtimi iš vaikystės, kai repo kultūra Lietuvoje dar nebuvo populiari, kiemo vaikai net šaipėsi iš būsimo reperio: “Ką tu čia klausaisi?” V. Medineckas suabejojo savo muzikos skoniu, tačiau suprato, kad tai jam vis dėl to labai artima, nekreipė dėmesio į jokias pašaipias kalbas ir pradėjo savo karjerą.

Konferencija skirta jaunimui, jos metu buvo kalbėta būtent šiai tikslinei grupei aktualiais klausimais. Apie motyvaciją diskutavo režisierius, aktorius, atlikėjas, kompozitorius Vidas Bareikis, projekto “Judam” jaunimo garantijų iniciatyvų koordinatorė Iveta Čirbaitė, Gargždų atviro jaunimo centro savanorė Anelė Dromantaitė ir jaunimo darbuotoja Deimantė Venckutė. Pasitikėjimo savimi tema kalbėjo atlikėja Ieva Zasimauskaitė, jaunimo linijos atstovai, jaunimo darbuotoja Edita Vyšniauskaitė.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija