Testavimas padės mums sustabdyti viruso plitimą ir sparčiau grįžti prie įprasto gyvenimo

Testavimas padės mums sustabdyti viruso plitimą ir sparčiau grįžti prie įprasto gyvenimo

Vyriausybė patvirtino karantino švelninimo planą, kuriame ribojimai lengvinami atsižvelgiant į susirgimų skaičių. Numatoma, kad lauko kavinės galės atsidaryti anksčiau nei planuota, gali būti švelninami reikalavimai dėl parduotuvių dydžio ir t.t. Nepaisant planuojamų atlaisvinimų, privalu išlikti budriems, nes susirgimų skaičius gali pradėti ir vėl augti.

Siekiant išvengti naujo koronaviruso ligos plitimo, viena iš svarbių priemonių yra ir reguliarus profilaktinis testavimas. Tai padės įsitikinti, ar šiuo metu nesate viruso nešiotojas ir padės greičiau ir saugiau grįžti prie darbų. Tyrimai tikralaikės PGR metodui vykdomas savivaldybių mobiliuosiuose punktuose. Vienkartiniai profilaktiniai tyrimai COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijos) nustatyti yra atliekami savanoriškai.

Vienkartiniai profilaktiniai COVID-19 ligos PGR tyrimai iš nosiaryklės ir ryklės (SARS-CoV-2 (2019-nCoV) RNR nustatymo tikralaikės PGR metodas) Klaipėdos rajone atliekami sutikusiems tirtis darbuotojams, kurie turi tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis:

– mažmeninėje prekyboje dirbantiems darbuotojams;

– transporto ir saugojimo srityje dirbantiems darbuotojams;

– viešąją tvarką ir apsaugos veiklą vykdantiems asmenims;

– baldų gamybos srityje dirbantiems darbuotojams;

– maisto produktų gamyboje dirbantiems darbuotojams;

– religinių organizacijų veiklą vykdantiems asmenims.

Darbuotojas registruojasi į mobilų punktą profilaktiniam tyrimui per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą elektroniniu būdu https://1808.lt pasirinkdamas registracijos tipą – PGR profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms arba telefonu 1808. Registruojantis profilaktiniam tyrimui reikalingas įmonės kodas (jei nedirbate jokioje įstaigoje, įmonės kodo lauką palikite tuščią).

Į profilaktinius vienkartinius tyrimus dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) neįtraukiami darbuotojai, kurie:

  • persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir nuo teigimo SARS-Cov-2 PGR / antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;
  • turi COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
  • paskiepyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal skiepijimo schemą mažiau nei 90 dienų laikotarpiu.

 

Klausimais dėl koronaviruso ir vakcinavimo Klaipėdos rajone  darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. konsultuoja Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Rima Leonauskienė (tel. 8 655 15 848) ir Irma Karpavičė (tel. 8 655 14 095). Klausimą galima pateikti ir el. paštu korona@visuomenessveikata.lt.

 

Informacijos šaltinis: LR sveikatos apsaugos ministerijaSkip to content