Vakcinacija nuo koronaviruso (COVID-19)

Vakcinacija nuo koronaviruso (COVID-19)

Visuotinai pripažinta, kad vakcinacija yra ekonomiškai efektyviausia ir santykinai nebrangi visuomenės sveikatos priemonė.

Šiuo metu visas pasaulis skiepijasi nuo COVID-19. Norint apsaugoti save bei artimuosius, svarbu atsirinkti aktualią, teisingą ir faktais paremtą informaciją.

Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama užkirsti kelią naujo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltoms ligoms, sukeliant imuninį organizmo atsaką. Dabartinė COVID-19 pandemija yra pasaulinė krizė, turinti milžinišką neigiamą poveikį žmonių sveikatai, socialiniam ir ekonominiam gyvenimui. COVID-19 gali sukelti sunkių ligų su dar nežinomomis ilgalaikėmis pasekmėmis bet kokio amžiaus žmonėms. Kai kurie ligų atvejai gali baigtis mirtimi. Norint apsaugoti visuomenės sveikatą, ypač sveikatos priežiūros specialistus bei pažeidžiamas grupes, tokias kaip pagyvenę žmonės ar sergantieji lėtinėmis ligomis, reikia saugių ir veiksmingų vakcinų nuo COVID-19.

Klaipėdos rajone už gyventojų skiepijimą atsakingas Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC). Visos šiuo metu Europos Sąjungoje naudojamos vakcinos yra saugios ir labai efektyvios. Jų efektyvumas siekia nuo 70 iki 95 procentų.

Nuolat atnaujinama informacija  apie skiepijimą nuo COVID-19 Klaipėdos rajone ČIA.

Klausimais dėl koronaviruso ir vakcinavimo darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. konsultuoja Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Rima Leonauskienė (tel. 8 655 15 848) ir Irma Karpavičė (tel. 8 655 14 095). Klausimą galima pateikti ir el. paštu korona@visuomenessveikata.lt.

Oficiali nuolat atnaujinama informacija apie vakcinas nuo koronaviruso (COVID-19), skiepijimo procesą, prioritetus ir daromą pažangą vakcinuojant visuomenę ČIA.  

 

Informacijos šaltiniai:

LR sveikatos apsaugos ministerija

Klaipėdos rajono savivaldybės administracija



Skip to content