Vyko Klaipėdos rajono sveikatą stiprinančių ir aktyvių mokyklų forumas „Fizinė sveikata – mokyklos planas A“

Vyko Klaipėdos rajono sveikatą stiprinančių ir aktyvių mokyklų forumas „Fizinė sveikata – mokyklos planas A“

2022 m. gruodžio 20 d. Vėžaičių konferencijų centre susirinko Klaipėdos rajono ir miesto sveikų, aktyvių ir tokiomis norinčių tapti ugdymo įstaigų atstovai, mokiniai.

Daugiau nei 15  metų Klaipėdos rajonas džiaugiasi vis besiplečiančiu sveikų ir aktyvių mokyklų tinklu, kurios savo darbe stengiasi sudaryti sąlygas visai ugdymo įstaigos bendruomenei puoselėti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.

Renginio tikslas – išklausyti Klaipėdos rajono ir Klaipėdos miesto sėkmės pavyzdžius bei atrasti naujų būdų ir metodų, kuriuos būtų galima taikyti savo organizacijose, siekiant toliau sėkmingai atliepti sveikatą stiprinančios ir/ar aktyvios ugdymo įstaigos statusą.

Džiaugiamės, kad daugiau nei 100 dalyvių aktyviai įsitraukė į forumo organizuotas veiklas – klausė pranešimus, gerųjų pavyzdžių istorijas iš Klaipėdos rajono ir miesto, dalyvavo aktyviose edukacijose ir kūrybinėse dirbtuvėse kūrė naujas idėjas, iniciatyvas, kurios galėtų tapti pavyzdžiu puoselėjant sveikos ir/ar aktyvios mokyklos statusą, diskutavo ir klausėsi įkvepiančio atlikėjo, nuolat savo gyvenime sportuojančio ir propaguojančio sveiką gyvenseną – Vido Bareikio.

Forumo iniciatorė Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė pabrėžia Už sveikatą stiprinančios aplinkos ir aktyvios mokyklos aplinkos kūrimą atsakingi yra suaugę asmenys, visuomenės sveikatos specialistai dalyvaudami kartu gali padėti veikti kryptingai ir vadovaujantis mokslo įrodymais. Tik tarpsektorinio bendradarbiavimo dėka ir įtraukiant mokinius ir mokyklos bendruomenę galima pasiekti puikių rezultatų, tai parodo mūsų sveikatą stiprinančios ir aktyvios mokyklos ir jų bendruomenės“

Dėkojame Klaipėdos rajono savivaldybei už skirtą dėmesį mokinių sveikatai, sveikos gyvensenos ir aktyvumo įgūdžių ugdymui skiriamą dėmesį, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Algirdui Petravičiui už paskatinimą – 300 minučių aktyvaus judėjimo per savaitę – ne riba.

Prie forumo prisijungė Švietimo ir mokslo ministerijos viceministras Linas Obcarskas , kuris pabrėžia, kad siekiant užtikrinti sveiką vaikų gyvenimo pradžią ir jų tolesnį vystymąsi reikia sukurti tam palankią aplinką, o prie kūrimo prisideda visi: mokytojai, tėvai, sveikatos priežiūros specialistai, politikai. Visiems susirinkusiems linkiu kūrybiškumo ir prasmingo darbo, įdomių pranešimų ir patirčių, kurios suteiktų paskatos ir įkvėpimo ne tik tęsti pradėtus, bet ir imtis naujų darbų, išbandyti naujos metodus, pasisemti idėjų siekiant toliau sėkmingai atliepti sveikatą stiprinančios ir/ar aktyvios ugdymo įstaigos statusą.

2023 metais – Sveikų ir aktyvių ugdymo įstaigų tinklo 30 metų jubiliejus. Tikimės ir keliame sau iššūkį – visos Klaipėdos rajono ugdymo įstaigos taps tinklo dalimi!

Renginį transliavo J. Lankučio viešoji biblioteka. Dėkojame už galimybę skleisti žinią plačiau.  Jei neturėjote galimybės renginį stebėti tiesiogiai – peržiūrėti renginį galite jums tinkamiausiu metu https://fb.watch/hyxsYFNppD/

 

Informacija: Forumo organizatoriai VšĮ Kūrybinių ir socialinių iniciatyvų centras, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 

 Skip to content